Påskprocessioner i Alicante med omnejd

Hej! Är det någon som har koll på påskprocessionerna i Alicante? Vi landar på påskafton och undrar om någon vet om någon procession senare på påskafton eller på påskdagen? Har förstått att Alicante, Murcia och Lorca har fina processioner. Någon som har erfarenhet av dessa eller vet vilka de tider de pågår. Vi har lägenhet söder om Torrevieja så även där är ju såklart av intresse! Tack!
 

Spanienforum

Sponsrat inlägg
Hej!
Vi rekommenderar följande tjänster kring boende och juridik i Spanien. Du förbinder dig inte till något när du använder våra formulär och det kostar inget.
Tack för att ni använder Spanienforum och gör det till en trevlig mötesplats för Spanienfantaster och alla andra!

PS. Spanienforum.se har fått nya ägare och vi kommer göra en del mindre justeringar under våren 2018. Allt för att forumet ska leva kvar och fortsätta fylla ett bra syfte, för nya medlemmar och såväl för våra forumveteraner. Finns det synpunkter eller idéer så är ni välkomna att maila på [email protected].

Nya trådar

Back
Toppen